کاربر عزیز،
به وبسایت تور استانبول | تور استانبول نوروز 96 خوش آمدید

3 مسجد زیبا در استانبول

در این مقاله قصد داریم تا در مورد 3 تا  از بهترین مساجد توریستی استانبول صحبت کنیم.
ترکیه دارای مردمی مسلمان است که بیشتر مردم استانبول نیز از این قاعده مستثنی نیستند و مسجد های زیادی را در این شهر می توانیم ببینیم.

مسجد سلیمانیه استانبول

اکثر کسانی که به استانبول سفر می کنند در اولین اقدامشان سوار تاکسی می شوند و به مسجد آبی یا همان مسجد سلطان احمد میروند ولی غافلند ازین که این مسجد یعنی مسجد سلیمانیه استانبول که علاوه بر معماری بی نظیری که دارد در تپه های هیستوریکال پنینسولا قرار دارد و به مسجد آبی نیز نزدیک است.

معماری این بنا بر اساس معروف ترین و پرکاربرد ترین بناها و آثار معماری در دنیا می باشد.

مسجد سلیمانیه استانبول
مسجد سلیمانیه استانبول


مسجد ایاصوفیه استانبول

یکی از بخش های مستعمره نشین یونانی ها که معماری آن به سبک غربی انجام گرفته است و تا پیش از ظهور امپراطوری عثمانی کوچک ترین اثری را نمی توانستیم از معماری سبک ترکی در آن بیابیم.

جالب است بدانید که در ابتدا این مسجد کلیسا بوده است و بعدا به شکل مسجد درآمده بعد از دوران عثمانی ها) و ما می توانیم در این مسجد، تلفیقی را از معماری و هنر غربی و شرقی را مشاهده کنیم.

مسجد ایاصوفیه استانبول
مسجد ایاصوفیه استانبول

مسجد اورتاکوی در استانبول

این مسجد که نام فعلی آن، مسجد مجیدیه‌ی اعظم است، به عنوان مروارید تنگه‌ی بسفر شناخته می‌شود که به خاطر دو ویژگی متمایزش، معروف است. یکی سبک معماری گوتیک و دیگری قرار گرفتن در منطقه‌ی زیبا و دیدنی اورتاکوی در تنگه‌ی بسفر. کسانی که از تورهای قایق‌سواری استفاده می‌کنند، منظره‌ی زیبایی از این مسجد را مشاهده خواهند کرد، به علاوه، از داخل مسجد نیز چشم‌انداز زیبایی از تنگه‌ی بسفر نمایان است. این بنا یکی از جاذبه‌های گردشگری است که فرهنگ آمیخته از شرق و غرب استانبول را به زیبایی هر چه تمام‌تر به نمایش می‌گذارد. (Kojaro.com)

مسجد اورتاکوی در استانبول
مسجد اورتاکوی در استانبول


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic