کاربر عزیز،
به وبسایت تور استانبول | تور استانبول نوروز 96 خوش آمدید

حصار هفت قلعه، جایی که باید دید

در طی گسترش شهر استانبول در عصر امپراطوری روم شرقی، مکان بسیار باشکوهی به نام حصار هفت قلعه ساخته شد. این قلعه که در منطقه ای به نام فاتح در نزدیکی ساحل دریای مرمره قرار دارد، در حال حاضر یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در استانبول بشمار می رود. این قلعه به دستور "سلطان محمد دوم" در سال 1458 میلادی بنا گردید.

حصار هفت قلعه

این قلعه در زمان قدیم بعنوان دروازه باشکوه شهر استانبول مورد استفاده قرار می گرفت. این قلعه در ابتدا دارای ۳ برج بود و در عصر معماری نیز ۴ برج دیگر به آن اضافه گردید و تبدیل به قلعه ای مستحکم شد. حصار هفت قلعه در واقع دروازه ای بود که میان دو برج مرمر قرار داشت و به مثابه مدال افتخاری می درخشید. لازم بذکر است که این قلعه تنها مختص تشریفات امپراطور بود و سپاهیان و لشگریانی که پیروز از جنگ بازمیگشتند، از طریق این دروازه وارد شهر میشدند.

در عصر عثمانی و بیزانس ها، فقط با داشتن مجوز و بازرسی امکان عبور از دروازه های استانبول وجود داشت. این دروازه ها در هنگام صبح باز و در غروب مجددا بسته می شدند. بعد از آن نیز بعنوان خزانه دولت، انبار و همچنین زندان سفارت استفاده شده است و هم اکنون یکی از مهم ترین موزه های استانبول است.

حصار هفت قلعه

ساختار زندان های هفت قلعه در نوع خود بسیار جالب توجه و مستحکم است. این قلعه با وجود قدیمی بودن ، بسیار ظریف می باشد. موزه ای کوچک نیز در قلعه وجود دارد که شما می توانید اطلاعاتی در ارتباط با تاریخ قلعه بدست آورید. این بنا خود یک از قدیمی ترین موزه های فضای باز استانبول است. برای رسیدن به قلعه می توان از میدان تقسیم با وسایل حمل و نقل عمومی و از ایستگاه با یک پیاده روی کوتاه به قلعه رسید.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic