کاربر عزیز،
به وبسایت تور استانبول | تور استانبول نوروز 96 خوش آمدید

کاخ بیلربی (Beylerbeyi Palace) در استانبول

همانطور که می دانید و حتما هم شنیده اید، استانبول یکی از زیباترین و بی نظیرترین شهرهای ترکیه است که همیشه طرفداران زیادی داشته است. این شهر به لحاظ برخورداری از آثار و جاذبه های گردشگری بسیار قدیمی و باستانی بسیار معروف می باشد؛ آثاری کهن از ادوار مختلف تاریخ بخصوص دوره امپراطوری عثمانی.

هر ساله هزاران گردشگر از سراسر جهان برای بازدید از این آثار تاریخی در قالب تور ترکیه به این شکور سفر می کنند. در مقاله امروز قصد معرفی یکی از آثار تاریخی مهم این شهر به نام کاخ بیلربی را داریم. شاید تور استانبول نوروز 96 نظر شما را برای بازدید از این آثار تاریخی جلب کند.

کاخ بیلربی

کاخ بیلربی واقع در استانبول یکی از زیباترین بناهای این شهر است که در قسمت آسیایی تنگه بسفر قرار گرفته است. این کاخ بسیار چشم نواز از گل های مگنولیا پوشیده شده است.

در دکوراسیون داخلی آن نقشهای شرقی و ترک به همراه تزئینات برگرفته از سبک مغرب زمین به کار برده شده است. همچنین داخل این کاخ با لوسترهایی بی نظیر، چینی های مخصوص و گلدانهای سرامیکی تزئین شده دیده می شود که با فرشهایی گرانبها زیبایی منحصر به فردی به این کاخ بخشیده است. بدون شک این کاخ یکی از برترین جاذبه های توریستی استانبول می باشد.

کاخ بیلربی

قدمت این کاخ به قرن 19 میلادی می رسد. این بنای با شکوه به دستور سلطان عبدالعزیز ساخته شد که در تابستان ها جهت پذیرایی از مهمانان خارجی و مقامات عالی رتبه از آن استفاده می گشت. یکی از میهمانان خارجی که از وی در این کاخ پذیرائی شده ملکه فرانسه، ملکه اژنی، بوده است.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic